Rozklad rostlin

Vydáno vlastním nákladem 2021

Rozklad rostlin je určen pro děti 6+, 1. stupeň. Je vytvořen jako pracovní sešit  pro školní prostředí i pro domácí procvičování čtenářských dovedností a také k pouhému prohlížení. Prohlížení není totiž jen tak zanedbatelné.

Pracovní sešit vychází ze slabikování 16 českých rostlin, které se v přírodě volně nacházejí. Slabikuje je tak, že vznikají nová slova a tím rozšiřuje jejich prostá jména v souvislostech přímých, ale zejména nahodilých. Všechno spolu souvisí. To, co bývá často záhadné (pomyslné červené nitky), je v sešitu šité autorskou fantazií. Přesně tak byl sešit vytvořený. Chce děti inspirovat, ukazovat jim krásu rostlin, protože je podmanivá.

podrobně a odborně o sešitu

Sešit k procvičování nejen čtenářských dovedností je pro děti, které tuší, že na otázku není jediná odpověď a pro rodiče, kteří vědí, že správný pracovní sešit překračuje své vlastní stránky.

Rozklad umožňuje a tudíž i předpokládá samostatnou práci čtenáře v čase, kterou vymezí pouze jeho chuť a pozornost. Výtvarná stránka sešitu vychází oběma okolnostem vstříc. Sešit využívá mezipředmětové vazby, nejvíce český jazyk- přírodověda- výtvarná výchova.

K prodeji v knihkupectvích i přímo ode mne.